Nereida
Specjalistyczny Gabinet Lekarski
ul. Gorczyczewskiego 7/1
60-554 Poznań

tel./fax: +48 61 843 50 20
e-mail: nereida@nereida.pl
mapa (kml)

Zabiegi

Elektrochirurgia nadżerki szyjki macicy

Wycinanie nadżerki szyjki macicy wykonywane jest w naszym gabinecie aparatem LEEP 1000 firmy Cooper Surgical. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, najlepiej krótko po miesiączce. Wskazania do wykonania takiego zabiegu ustala lekarz na podstawie przeprowadzonych badań: cytologii, kolposkopii i ewentualnie wycinków z szyjki macicy. Ważną zaletą stosowanej metody jest jakość materiału uzyskiwanego do badania histopatologicznego oraz gojenie się rany bez pozostawienia blizny. Jest to jedyna metoda, obok stosowania lasera, pozwalająca na leczenie nadżerek u kobiet, które nie rodziły.

Przygotowanie do zabiegu
Dla wykonania zabiegu konieczne jest aktualne badanie cytologiczne z ostatnich 3 miesięcy. Dolegliwości bólowe w trakcie wykonywania zabiegu nie są nasilone. Szyjka macicy jest jedynym organem nieposiadającym bólowych zakończeń nerwowych. Na życzenie pacjenta można rozważyć podanie leków przeciwbólowych. W takiej sytuacji przez 6 godzin przed zabiegiem nie należy nic jeść ani pić. Przez dwa dni po wykonaniu zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego, powstrzymać się od współżycia i kąpieli do wizyty kontrolnej, która ma miejsce po około 4 tyg. po wykonaniu zabiegu. Po ok. 7-10 dniach po wykonaniu zabiegu można się spodziewać niewielkiego krwawienia – występuje ono w przebiegu gojenia rany.
W przypadku innych krwawień (w innym czasie i np. bardziej obfitych) lub dolegliwości konieczny jest kontakt z lekarzem.

Gabinety ginekologiczne Poznań Ginekolog Poznań - Nereida