Nereida
Specjalistyczny Gabinet Lekarski
ul. Gorczyczewskiego 7/1
60-554 Poznań

tel./fax: +48 61 843 50 20
e-mail: nereida@nereida.pl
mapa (kml)

Usługi

Gabinet specjalizuje się w:
  • leczeniu niepłodności,
  • prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka,
  • leczeniu nieregularnych miesiączek lub ich braku,
  • leczeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
  • profilaktyce i leczeniu zmian łagodnych w piersiach, takich jak zmiany włókniste i torbielowate,
  • diagnostyce i leczeniu dolegliwości okresu przekwitania,
  • leczeniu narastającego owłosienia, trądziku, nieprawidłowych, obfitych krwawień miesiączkowych i międzymiesiączkowych,
  • leczeniu nawracających poronień.

Częstym problem, z jakim zgłaszają się do nas pacjentki, są również nawracające zakażenia pochwy – leczenie z rozpoznaniem źródła dolegliwości pozwala na ich skuteczne wyeliminowanie.

W prowadzeniu ciąż szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę poronień, przedwczesnych porodów oraz powikłań mogących wystąpić w każdej ciąży. Zajmujemy się także ciążami powikłanymi, w szczególności cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym – zarówno utrwalonym, jak i indukowanym ciążą – zaburzeniami wzrastania wewnątrzmacicznego płodu, zaburzeniami czynności tarczycy i innymi schorzeniami.

Właściwa opieka w ciąży, prowadząca do urodzenia zdrowego dziecka, wiąże się z odpowiednim przygotowaniem do ciąży, wykonywaniem podstawowych badań, czasem wprowadzeniem we wczesnym okresie stosownej profilaktyki, ale również ze współpracą z lekarzami innych specjalności, np.: laryngologiem, endokrynologiem czy urologiem. Dlatego często sami zaglądamy do gardła, wykonujemy testy diagnostyczne, rozpoznajemy inne problemy zdrowotne i bierzemy je pod uwagę w prowadzeniu ciąż naszych pacjentek. Właściwe leczenie przed zajściem w ciążę i przygotowanie do ciąży pozwalają na skuteczne leczenie niepłodności, a po jej wyleczeniu – na szczęśliwe zakończenie ciąży.

Do standardów opieki nad kobietą ciężarną w naszym gabinecie należą: ultrasonografia genetyczna w pierwszym trymestrze ciąży, pomiar długości szyjki macicy za pomocą USG w drugim trymestrze w celu oceny zagrożenia porodem przedwczesnym, ultrasonografia jako integralna część wizyty w trakcie trwania całej ciąży, badania KTG, badania laboratoryjne, m.in. w kierunku toksoplazmozy, różyczki, doustne obciążenia glukozą i wiele innych badań koniecznych w określonych przypadkach.

Gabinety ginekologiczne Poznań Ginekolog Poznań - Nereida